Home BEAUTY Pareri despre produsele de pe pensulemachiaj.ro

Pareri despre produsele de pe pensulemachiaj.ro

written by Denisa Sima M. July 9, 2016
machiaj de seara

Pentru acest machiaj de seara am folosit doar produse de pe www.pensulemachiaj.ro pentru ca toate produsele pe care le gasiti pe acest site se incadreaza intr-un buget accesibil foarte multor persoane. Daca sunteti curioase sa vedeti machiajul sau lista produselor precum si link spre fiecare folosite va invit aici (click).

Foarte multe dintre voi v-ati aratat interesate de trusa de 148 de culori, motiv pentru care astazi vom vorbi mai pe larg despre ea: ce contine, care este gradul de pigmentatie, cat costa si daca merita sa o achizitionati sau nu.

Review: Trusa Multifunctionala 148 de culori Full Premium Palette

Cand am vazut-o prima data pe site ma gandeam ca este genul acela de trusa foarte mare, voluminoasa, care nu isi gaseste locul nicaieri prin casa. Am mai vazut astfel de truse in marime naturala si nu ma atragea deloc acest produs doar din punctul acesta de vedere. Cand a ajuns la mine, in schimb, am ramas uimita sa vad cat de mica este si ce varietate de produse va sta la dispozitie odata ce o deschideti.

Paleta este initial un cub cu incuietoare. Odata deschisa acea incuietoare, el se imparte in 3 parti: una fixa si doua mobile. Partea fixa contine 22 de farduri in nuante naturale, pamantii (care pot fi folosite si ca fard pentru umplerea sprancenelor – dintre cele mate) si o oglinda. Cele doua parti mobile sunt impartite in produse cremoase si produse fard dispuse pe alte 5 “etaje” (dintre care 4 ascunse, care se deschid ca niste sertare). In partea stanga vom gasi 60 de farduri de pleoape si 3 pentru obraz iar in partea dreapta sunt dispuse 42 de nuante de ruj, 12 nuante de eyeliner, 6 corectoare si 3 nuante diferite de fonduri de ten. Gasiti in trusa si un applicator dublu pentru fard, o pensula pentru ruj si una pentru blush insa eu nu le-am folosit pentru ca prefer pensulele normale.

Pigmentatia este destul de buna, nu trebuie sa insist foarte mult pentru a obtine intensitatea din trusa, mai ales daca pregatiti pleoapele cu un primer. La fel, baza de machiaj ajuta si la rezistenta indelungata a nuantelor de fard. In ceea ce priveste produsele cremoase, rujurile m-au cucerit din start iar cele 12 nuante pentru tus pot fi folosite si ca primer. Nu am incercat fondul de ten din paleta pentru ca este prea inchis pentru mine insa mi-am conturat lateralele fetei cu el si a rezistat o zi intreaga.

Parerea mea este ca paleta (99,90 lei) merita incercata, mai ales avand in vedere raportul calitate – cantitate – pret. In aceasta trusa aveti produse atat pentru machiajul fete (fond de ten, corector, fard de obraz) cat si pentru machiajul ochilor si buze (farduri de pleoape, gel eyeliner, fard de sprancene si rujuri).


In aceeasi ordine de idei, m-ati tot intrebat de pensule accesibile, cu care sa realizati un machiaj de la inceput pana la final, potrivite atat pentru produse lichide, cremoase dar si pentru produse fard si pulbere. Uitandu-ma pe siteul celor de la pensulemachiaj.ro am descoperit setul Black Extravaganza cu 12 pensule si toc inclus.

Review: Black Extravaganza Set de 12 pensule de machiaj

Un avantaj foarte mare al acestor pensule este tocul in care va puteti depozita pensulele. Este mic, elegant si poate fi luat in geanta de mana sau in cea de voiaj. Dispozitivul de inchidere este destul de rezistent si nu permite deschiderea tocului in timpul in care il transportati. Eu il folosesc si ca suport, in care imi tin pensulele.

pensule-machiaj-fraulein-ieftine

Pensulele sunt in numar de 12: pensula de pudra, pensula de stippling (folosita atat pentru produsele cremaoase, lichide cat si cele compacte si pulbere), pensula taiata in unghi pentru blush sau bronzer, pensula plata din peri sintetici pentru fond de ten (lichid sau cremos), o pensula de blending din peri moi, inca o pensula asemanatoare dar taiata in unghi, una pentru eyeliner/ sprancene din peri sintetici, o pensula moale pentru aplicarea fardului, una de accent, o pensula pentru ruj, una dreapta si una pentru aplicarea eyeliner-ului gel. Este foarte important ca setul este format atat din pensule din peri naturali cat si din pensule din peri sintetici (produsele lichide si cremoase se lucreaza cu pensule cu par sintetic iar cele compacte sau pulbere cu pensule cu par natural).

Parerea mea este ca setul este foarte potrivit, deloc scump (69,90 lei) si poti realiza un machiaj complet cu el. Eu de cand il am folosesc foarte mult pensula pentru pudra, pensula de stippling pentru iluminatorul lichid si pensula pentru buze.

Voua cum vi se par aceste produse? As vrea sa aflu mai multe pareri despre pensulemachiaj.ro si care a fost experienta voastra cu acest site.

YOU MAY ALSO LIKE

25 comments

Herghiligiu Ana-Maria January 4, 2017 at 11:42 am

Eu am dat comanda de mai multe produse de pe acel site si majoritatea produselor au venit cu un defect sau unele nici macar nu erau in set. La fel si pentru kiturile pentru unghii de la aceeasi firma. Nu cred ca ma voi mai increde in site-ul asta dupa ce mi-am luat teapa de 2 ori deja.

Reply
Herghiligiu Ana-Maria January 4, 2017 at 11:46 am

Tocmai ce a primit setul de 2 pensule machiaj + burete machiaj+ gentuta, Real Techniques Professional. Am dat de mai multe ori comenzi pe acel site si mereu produsele au venit cu defect. Cand am primit setul asta gentuta nici macar nu era in pachet. Adevarat, preturile sunt la indemana dar produsele nu. Mi-am luat teapa de la ei de fiecare data si mi-a cam ajns. Eu nu recomand produsele lor chiar daca preturile par atragatoare.

Reply
Denisa Sima M. January 9, 2017 at 10:27 pm

Da, te cred ca nu mai ai incredere. Ai putea sa le comunici treaba asta, produsele sau ustensilele care iti lipsesc ca sa iti primesti fie banii inapoi fie coletul intreg.

Reply
O February 2, 2017 at 10:03 am

Nu recomand ! Nu mi se pare normal ca produsele sa mi vina dupa o saptamana in conditiile in care am bifat pentru livrare in 24h !! Limbajul angajatului la auzirea problemelor a fost nepotrivit !NESERIOZITATE !

Reply
Denisa Sima M. February 6, 2017 at 6:46 pm

Vai, ce urat! 🙁 Le-ai facut sesizare?

Reply
Alexandra April 7, 2017 at 10:45 pm

Sunt originale pensulele? Mi se pare cam mic prețul pensulelor Real Techiques de exemplu…si ma tem sa nu fac o greseala

Reply
Madalina Stanciu May 24, 2018 at 3:15 pm

Site-ul despre care vorbiti, din pacate, doar sustine ca are spre vanzare produse de brand la preturi accesibile si reduse, insa ele nefiind originale, ci fake-uri. Orice produs de pe acest site care, in mod normal, are un pret exorbitant de mare si este de brand, se gaseste la un pret socant de mic doar pentru a uimi si pacali cumparatorul. Nu recomand! Am cazut si eu in capcana lor. Cosmeticele din pozele expuse de ei sunt cele originale (poze luate de pe alte pagini), iar ceea ce ne aduc noua sunt, de fapt, chinezarii. Ingredientele utilizate in compozitie fiind incerte, produsele pot fi nocive. Sper sa inchida acest site, deoarece minte si dauneaza clientelor.
Repet, cand vedeti produse de brand foarte ieftine sau la reduceri foarte mari, puneti-va un semn de intrebare.

Reply
Dascalu Gabriela May 29, 2017 at 7:46 pm

Buna , eu am cumparat pensule “Zoeva” de pe acest site si sunt fake, false , nu sunt originale !!!

Reply
Anca August 28, 2017 at 4:04 pm

Tocami ce am primit si eu coletul dupa 4 zile avand in vedere ca am bufat livrare in 24 de ore.. pensulele fake, fardurile sunt foarte prafoase.. rujurile trebuie sa bagi pensula de 10 ori sa te poti da.. nu sunt deloc multumita

Reply
Anca August 28, 2017 at 4:05 pm

Bifat* scuze

Reply
Denisa Sima M. August 28, 2017 at 6:01 pm

Imi pare rau, cred ca ai nimerit un stock mai vechi la farduri.
In ceea ce priveste pensulele, daca ti-ai luat RT era cam de asteptat. Eu nu m-am avanturat la RT decat de pe make-up shop si din state.

Reply
Pensule machiaj November 7, 2017 at 4:28 pm

Eu nu ma dezvat de pensulele pentru machiaj de la Melkior. Sunt prea multumita de ele ca sa le schimb <3

Reply
Lacynth November 24, 2017 at 3:35 pm

Si eu am comandat produse de pe acest site, si unul a venit defect, am vorbit cu ei si mi-au trimis altul la schimb, dar nu am primit cadoul (care se dadea la orice comanda). In fine, nu am sa mai comand niciodata de la ei.

Reply
Denisa Sima M. December 11, 2017 at 9:11 am

🙁 imi pare rau sa aud asta

Reply
Cori December 2, 2017 at 8:10 pm

Rujuri lichide ati incercat? In special cele asa zise rezistente la transfer.

Reply
Denisa Sima M. December 11, 2017 at 9:11 am

Buna!
Nu de la ei oricum.
Am un review pentru unele de la MAC daca te intereseaza:
http://denisasimam.ro/2017/11/02/retro-matte-mac/

Reply
Alexandra January 1, 2018 at 2:52 pm

Mda si sotul meu mi-a comandat o trusa de farduri pt cadoul de Craciun, a bifat livrare in 24 ore, comanda a fost facuta in 18 dec si a ajuns dupa Craciun, in 29 dec. Macar a fost ok trusa, fara defecte.

Reply
Geanina February 17, 2018 at 6:32 pm

Varog nu comandati de pe acest site pensule machiaj aceasta trusa am comandat e cea mai proasta calitatae ca praful nh se vede pe ochii am primito defecta fara un fard e cea mai proasta pagina si ce pesule si truse de machiaj dati de pe site originale mai scumpe dar bune parerea mea

Reply
Geanina February 17, 2018 at 6:34 pm

Si pagina pensule si truse machiaj e tot de proasta calitatate

Reply
Geanina February 17, 2018 at 6:36 pm

Vedeti ca isi schimbă numele pt ca au multe pareri urate despre ei sper sa cunoasteti produsele

Reply
Denisa Sima M. February 26, 2018 at 12:07 am

Ti-au trimis produse vechi. Ar trebui sa le transmiti nemultumirea si sa iti inlocuiasca produsele sau ANPC.

Reply
Crina March 22, 2018 at 4:56 pm

produsele sunt chinezesti am fost dezamagita credeam ca sunt de firma corectorul este prea inchis nu recomand ce este chinezesc este CANCERIGEN!!!!atentie

Reply
Ramona March 30, 2018 at 2:24 pm

Eu am luat gene magnetice si nu am multumita (mi-a cazut unul din magneti dupa prima aplicare si nu se apica usor ci chiar f greu si sunt incomode si nici nu da un aspect natural)si pt faptul ca mi-am spus parerea pe facebook sa au facut in asa fel sa nu mai pot svrie nimic si nici nu rasp la tel (incercati daca nu ma credeti )

Reply