Home BEAUTY Machiaj pentru banchet folosind glitter (video)

Machiaj pentru banchet folosind glitter (video)

written by Denisa Sima M. May 23, 2016
machiaj_banchet_seara_intens_glitter4

Vă propun un nou machiaj pentru banchet, de data aceasta elementul cheie fiind glitterul. Tenul perfect, conturat și iluminat, buzele discrete iar genele lungi și dese completează foarte frumos intensitatea privirii.

Îmi plac machiajele intense însă eu cred că putem mai mult decât o pată neagră pe pleoapa superioară. Astăzi m-am jucat cu fardurile și am redescoperit glitterul. Dacă vreți să vedeți un tutorial complet, iată-l aici sau mai jos. Dacă vă interesează doar cum să faceți glitter-ul să stea pe pleoape, iată soluția: lipici de gene false sau eyeliner cu glitter pe sub glitter. Vă invit să vedeți în clip ce am folosit eu.

Tutorial Video: Machiaj pentru banchet folosind glitter

 

machiaj_banchet_seara_intens_glitter machiaj_banchet_seara_intens_glitter6 machiaj_banchet_seara_intens_glitter5 machiaj_banchet_seara_intens_glitter2 machiaj_banchet_seara_intens_glitter3

YOU MAY ALSO LIKE

11 comments

Anda Zelenca May 23, 2016 at 7:42 pm

Fata frumoasaaaaaaaaaa!!!!
Ce frumos scoate ochii caprui in evidenta! <3

Reply
d180494 May 25, 2016 at 7:30 am

yes, it does! 😀

Reply
Lory's Blog May 24, 2016 at 11:26 am

Ce frumoasa esti! 🙂

Reply
d180494 May 25, 2016 at 7:31 am

iti multumesc frumos! 😀

Reply
MMaraStyle May 24, 2016 at 6:34 pm

Claaaar favoritul meu de până acum. Te urmăresc pe YouTube de mult timp de aia spun “de până acum”. Anywaay.. Keep up the good work!

Reply